ЦСКА е на финал за Купата след инфарктна победа с дузпи срещу "Славия"

"Червените" ще спорят с победителя от другия полуфинален реванш между "Левски" и "Лудогорец"

21.04.2022 | 22:14 Редактор: Жаклина Иванова

ЦСКА се класира за финала в турнира за Купата на България по футбол, след като отстрани "Славия" след 0:2 в редовното време и продълженията и 7:6 при дузпите.

Началото бе отлично за "червените", които бяха подкрепяни мощно от трибуните. Още в 3-ата минута Кайседо можеше да открие резултата - Варела центрира от фаул и сложи топката на главата на голаджията, който засече перфектно, но вратарят на гостите плонжира и изби в корнер.

В 8-ата минута обаче гостите нанесоха неочакван удар след бърза контраатака, при която Тасев откри в полза на "белите". Възпитаниците на Алън Пардю още се възстановяваха от шока, когато "Славия" вкара втори гол след далечен изстрел на Иван Минчев.

В 16-ата минута дойде и най-скандалното положение - Кайседо засече с глава след центриране отдясно, топката бе избита далеч зад голлинията, но неясно защо попадението не бе зачетено въпреки, че кълбото бе очевадно вътре.

След почивката "червените" натиснаха, но трудно стигаха до чисти положения.

В 120-ата минута Йоан Баи бе повален в наказателното поле на "Славия" и бе изведен от стадиона с линейка. Сигнал от съдията Волен Чинков за нарушение срещу Баи така и не последва.

Последваха изпълнения на дузпи. При тях "армейците" показаха железни нерви и спечелиха със 7:6, а стражът Димитър Евтимов спаси две дузпи на противника.