"Левски" си заплю финал за Купата след епична победа над "Лудогорец"

Марин Петков вкара победоносния гол след съмнителна дузпа в 101-вата минута

13.04.2022 | 21:05 Редактор: Здравко Черкезов

"Левски" тресна с 3:2 "Лудогорец" в Разград в първи полуфинален двубой за Купата на България.

Така "сините" направиха много важна крачка към финала, преди срещата реванш след седмица на "Герена".

Домакините дръпната в резултата с гол на Кирил Десподов (11), но гостите стигнаха до пълен обрат след попадения на Драган Михайлович (52) и Билал Бари (58).

Сотириу изравни от спорна дузпа в 90-ата минута, но Марин Петков също от много съмнителен наказателен удар в 101-вата минута донесе победата на "сините". Първоначално Георги Миланов изпусна дузпата, но съдията Ивайло Стоянов-Сватбата отсъди пребиване и този път Петков опъна мрежата.

В 80-ата минута Недялков и Кордоба бяха изгонени, а след края на мача се стигна до батални сцени, които финишираха с червен картон и за Мъри Стоилов.