Безличен ЦСКА се сбогува с титлата след загуба от "Локо" (Пд) с 0:2

Това бе първият от трите двубоя, в които "армейците" са без своя треньор

08.04.2022 | 21:43 Редактор: Жаклина Иванова
Безличен ЦСКА се сбогува с титлата след загуба от

"Локомотив" (Пловдив) победи ЦСКА с 2:0 в среща от 26-ия кръг на efbet Лига, играна на стадион "Локомотив". Гостите отправиха само един точен изстрел за целия двубой.

Малко след изтичането на четвърт час игра Райън Бидунга откри резултата, засичайки с глава центриране на Парвиз Умарбаев. Преди това Бидунга на два пъти спаси своите с отлични намеси в дефанзивен план.

"Червените" бяха лишени от акуратност през целия мач и като цяло нямаха нужната енергия, която да съответства на големите им шампионски претенции.

Седем минути след началото на второто полувреме "Локо" качи своя противник на разлика. Бирсент Карагарен вкара брилянтен гол от малък ъгъл след индивидуален пробив.

"Локо" (Пловдив) събра 34 точки и се качи на седмо място в таблицата, докато вторият - ЦСКА, остава с 52 пункта, на цели девет зад хегемона "Лудогорец".