"Барселона" и "Наполи" оставиха развръзката за реванша

Каталунците имаха сериозно превъзходство, но стигнаха само до 1:1

18.02.2022 | 06:55 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" се завърна с равенство в Лига Европа - 1:1 у дома срещу "Наполи". Каталунците имаха сериозно превъзходство в първия мач от 1/16-финалите на турнира, но изоставаха в резултата след гол на Пьотър Жиелински в 29-ата минута.

Феран Торес се отчете с три сериозни пропуска, но пък вкара първия си гол за каталунците с точно изпълнение на дузпа в 59-ата минута.

В първата от шестте минути продължение "Наполи" стигна до сериозно положение. Дрис Мертенс получи подаване от левия фланг и стреля от въздуха, но прати топката в ръцете на Тер Стеген.

Последва котраатака на "Барса" и нов пропуск на Феран. Нападателят бе намерен на точката на дузпата от Люк де Йонг, но отново не уцели очертанията на вратата.

Така "Барселона" не успя да победи в първия си мач в Лига Европа от сезон 2003/2004 и остави развръзката за реванша в Неапол следващата седмица.