Коутиньо с мечтан дебют за "Вила", поредна издънка за "Юнайтед"

Бразилецът вкара и направи асистенция при равенството 2:2

15.01.2022 | 21:50 Редактор: Здравко Черкезов
Коутиньо с мечтан дебют за

Филипе Коутиньо направи мечтан дебют за "Астън Вила", след като вкара гол и направи асистенция при равенството 2:2 с "Манчестър Юнайтед" в мач от 22-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" дръпнаха с две попадения на "Вила Парк" чрез Бруно Фернандеш. Той се разписа в двете полувремена, а Давид де Хеа изглеждаше като непреодолима стена за футболистите на Стивън Джерард.

Така в игра се появи Коутиньо, който иззе звездните функции на терена от Де Хеа и Фернандеш. Бившата звезда на Ливърпул първо асистира на Джейкъб Рамзи (77‘), а пет минути по-късно спаси "Вила" от загуба, оформяйки крайния резултат.

В класирането "Юнайтед" се отдалечава от Топ 4, след като заема 7-о място с 32 точки, докато бирмингамци са на 13-та позиция с 23 пункта.