"Байерн" заши 4 на "Кьолн", Левандовски стигна историческите 300 гола

Полякът се отчете с дежурни три попадения

15.01.2022 | 19:15 Редактор: Здравко Черкезов

"Байерн" (Мюнхен) подчини "Кьолн" с 4:0 като гост в мач от 19-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "РайнЕнерги Щадион".

Момчетата на Юлиан Нагелсман заличиха срама от фалстарта за новата 2022 година и днес доминираха срещу един от най-стабилните домакини този сезон.

Роберт Левандовски се отчете с дежурни три попадения и вече има цели 23 в шампионата през кампанията и точно 300 в германския елит (74 са за "Борусия"). С по две асистенции се отчетоха Томас Мюлер и Лерой Сане, като последният ги постигна само 14 минути след влизането си от пейката.

Световният шампион Корентен Толисо пък заби важния втори гол срещу "козлите" още в 25-ата минута, а попадението на Марк Ут беше отменено от VAR заради засада.

Така хегемонът "Байерн" (Мюнхен) събра 46 точки и отново дръпна с шест на преследвача "Борусия" (Дортмунд). "Кьолн" е осми с 28 пункта.