Гол в 93-ата минута донесе точка на "Лацио" след 3:3 с "Емполи"

Римските орли заемат осмата позиция в класирането

06.01.2022 | 17:59 Редактор: Тодор Петров
Гол в 93-ата минута донесе точка на

"Лацио" и "Емполи" направиха зрелищно равенство 3:3 в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А. На "Олимпико" в Рим двата отбора изиграха много атрактивен и драматичен двубой, който в крайна сметка завърши без победител.

"Емполи" отвори разлика от два гола след две бързи попадения в рамките на 120 секунди. Първо Недим Байрами откри от дузпа, а след това точен бе Шимон Журковски.

Скоро след това "орлите" намалиха изоставането си след гол на дежурния голмайстор Чиро Имобиле. След паузата Сергей Милинкович-Савич възстанови паритета, но гостите отново поведоха след гол на Федерико ди Франческо.

Попадение на Патрик от домакините бе отменено след намеса на ВАР, а Имобиле изпусна дузпа в 87-та минута. В крайна сметка, играчите на Маурицио Сари стигнаха до едната точка след втория гол на Милинкович-Савич в срещата, дошъл в третата минута на добавеното време.

След равенството "Лацио" заема осмата позиция с 32 точки, на четири пред деветия "Емполи".