Фамозен гол на Кайседо в добавеното време спаси ЦСКА от загуба в Кърджали

"Червените" се простиха с мечтите за зимен шампион след равенство срещу "Арда"

16.12.2021 | 18:30 Редактор: Здравко Черкезов

С гол на Жорди Кайседо в 92-рата минута ЦСКА се добра до равенство 2:2 като гост на "Арда" Кърджали в отложен мач от 2-ия кръг на efbet Лига.

Двата отбора изиграха много напечен двубой, изпълнен с голови положения и спорни моменти. В началото Жорди Кайседо нацели гредата, а после домакините поведоха с гол от дузпа на Спас Делев.

Наказателният удар беше дълго време преглеждан от ВАР дали има засада на звездата на домакините, но в крайна сметка беше отсъден, което вбеси "червените".

В добавеното време Кайседо изравни с глава след асистенция на Хамза Чатакович, но след почивката резервата Иван Коконов с фамозен снаряд разстреля Димитър Евтимов за 2:1. Но в последните секунди Кайседо спаси "армейците" от загуба.

Така ЦСКА остава на 4 точки от лидера "Лудогорец" и няма да успее да го измести от върха другата седмица, когато двата отбора се изправят един срещу друг на стадион "Българска армия" в голямото дерби. "Арда" събра 22 пункта и заема 9-а позиция.