ПСЖ би "Сент Етиен" и дръпна с 14 точки, но Неймар се контузи

Парижани спечелиха двубоя с 3:1

28.11.2021 | 17:40 Редактор: Здравко Черкезов
ПСЖ би

Отборът на ПСЖ увеличи преднината си на върха в класирането на Лига 1 на 14 точки, след като постигна обрат срещу "Сент Етиен" и спечели двубоя с 3:1 като гост в мач от 15-ия кръг на първенството.

Домакините първи нанесоха удар в 23-тата минута, когато крилото Денис Буанга откри резултата. В 45-ата минута обаче "Сент Етиен" остана с човек по-малко след директен червен картон на централния защитник Тимъти Коложейчак, а веднага след това Маркиньос изравни след подаване на Лионел Меси. Парижани стигнаха до пълен обрат след късни голове на Анхел Ди Мария и Маркиньос, като асистент за двете попадения отново бе Меси, предаде БГНЕС.

Лошата новина за ПСЖ бе контузията на Неймар малко преди края, като все още не е ясно колко сериозна е травмата на бразилския нападател. След този успех ПСЖ вече има 40 точки, 14 повече от втория Ница. Сент Етиен е на дъното в класирането с актив от 12 точки.