"Байерн" би "Динамо" (Киев) с невероятен гол на Левандовски в мач без значение

По-късно днес в спор за второто място излизат "Барселона" и "Бенфика"

23.11.2021 | 21:52 Редактор: Здравко Черкезов

"Байерн" (Мюнхен) победи "Динамо" (Киев) с 2:1 като гост в мач от група "Е" на Шампионската лига, игран на Олимпийския стадион в Киев.

Шесткратният европейски клубен първенец отговори подобаващо на петъчния резил в Бундеслигата и затвори първото полувреме срещу киевчани с два гола преднина.

Първият от тях беше истинско бижу, защото ненаситният за голове реализатор Роберт Левандовски вкара с ефектна задна ножица. Преди паузата Кингсли Коман удвои.

През второто полувреме мюнхенци бяха видимо отпуснати, а киевчани - надъхани. Двайсетина минути преди края на редовното време Денис Гармаш превзе вратата на Нойер, вкарвайки първия гол за Динамо в надпреварата този сезон.

"Байерн" (Мюнхен) печели групата си и на теория, след като има пълен актив от 15 точки. "Динамо" (Киев) твърдо остава на дъното и засега има само една точка. По-късно днес в спор за второто място излизат "Барселона" и "Бенфика".