Много емоции и поделени точки между "Милан" и "Интер"

Миланското дерби завърши без победител - 1:1

08.11.2021 | 06:58 Редактор: Тодор Петров

Дербито на Милано между "Милан" и "Интер" предостави много емоции и интересни моменти, но не и победител - 1:1.

Бившият играч на "росонерите" - Халкан Чалханоглу, даде аванс на символичния гост от дузпа в 11-ата минута, а шест по-късно "Милан" изравни след автогол на Стефан де Фрай.

До края на първото полувреме "Интер" получи нова дузпа, която обаче бе пропусната от Лаутаро Мартинес.

"Нерадзурите" имаха още няколко изгодни ситуации за гол, но бранителите на Милан се справяха добре. В заключителните минути пък "росонерите" натиснаха и бяха най-близо до гола в 90-ата минута, когато Алексис Салемакерс стреля в гредата, а Франк Кеси миг по-късно не успя да добави топката в опразнената врата.

Така след 12-ия кръг в Серия А лидерите в класирането запазиха своите позиции. "Милан" и "Наполи" имат по 32 точки, като "росонерите" са втори заради по-лошата си голова разлика.

"Интер" е на третата позиция с 25 точки, с три повече от "Аталанта" и на 4 пред "Лацио".