"Уест Хям" приземи "Ливърпул" в мач с 5 гола

Играчите на Юрген Клоп бяха единствени във Висшата лига, които не познаваха загубата до днес

07.11.2021 | 20:43 Редактор: Теодора Патронова

"Уест Хям" удари с 3:2 "Ливърпул" в Лондон и нанесе първа шампионатна загуба на "мърсисайдци".

Играчите на Юрген Клоп бяха единствени във Висшата лига, които не познаваха загубата, но днес "чуковете" ги нокаутираха.

Така "Ливърпул" се свлече до четвърта позиция в класирането с 22 точки и е на четири от Челси и първото място. "Уест Хям" пък прави отличен сезон и вече дели второто място с "Ман Сити", като и двата отбора имат по 23 пункта.

Лондончани дръпнаха в резултата още в 4-ата минута, когато Алисон си заби автогол, но гостите изравниха чрез Александър-Арнолд (41), през второто полувреме домакините вкараха бързи две попадения дело на Форналс (67) и Зума (74), а в края Ориги (83) направи 3:2.

В последната минута пък Садио Мане направи фрапантен пропуск и лиши "Ливърпул" от точката. По този начин лондончани сложиха край на серията от 25 мача без загуба на "Ливърпул" във всички турнири.