"Челси" разби "Тотнъм" се изравни с "Ливърпул" и "Юнайтед" на върха

За "сините" от Лондон се разписаха Тиаго Силва, Канте и Рюдигер

19.09.2021 | 20:36 Редактор: Тодор Петров

"Челси" спечели по категоричен начин лондонското дерби с "Тотнъм", играно на стадиона на "шпорите".

Гостите се наложиха с 3:0 с голове през второто полувреме. Тиаго Силва откри резултата в 49-ата минута, а в 57-ата Н‘Голо Канте сложи точка на спора. В продължението Антонио Рюдигер също се разписа.

За всички 90 минути домакините не успяха да застрашат сериозно Кепа Арисабалага, а след почивката хората на Томас Тухел имаха пълно превъзходство и логично спечелиха, пише gol.bg.

В класирането "Челси" събра 13 точки, колкото има и лидерът "Ливърпул", но мърсисайдци са с по-добра голова разлика. Със същия актив е и "Манчестър Юнайтед", който заема трето място.

"Тотнъм" остава на седма позиция с 9 пункта. В следващия кръг "Челси" приема "Манчестър Сити", докато "шпорите" гостуват на "Арсенал" в голямото дерби на Северен Лондон.