"Локо" (Пловдив) излъга "Царско село" и записа първа победа през сезона

"Смърфовете" се наложиха като гости с 2:0

17.09.2021 | 18:54 Редактор: Десислава Атанасова

От седмия си опит "Локомотив" Пловдив успя да запише първи успех през настоящия сезон в efbet Лига.

"Смърфовете" се наложиха над "Царско село" като гости с 2:0 в мач от 8-ия кръг на родния шампионат.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. Лукас Салинас откри резултата на "Арена Царско село" в 69-ата минута, а дълбоко в добавеното време Димитър Илиев (90+4‘) се разписа от дузпа.

Двубоят бе равностоен през по-голямата част, но футболистите на Александър Тунчев се оказаха по-точни пред противниковата врата, пише Gol.bg.

По този начин пловдивчани продължават впечатляващата си серия и все още нямат загубена точка срещу днешния си съперник.

Антони Здравков не можеше да разчита на част от своите играчи заради положителни проби за Ковид-19, а Иван Бандаловски пропусна мача поради наказание. Дебют за "царете" направи бившият футболист на Берое – Карлос Охене.

През седмицата на "Царско село" предстои гостуване на третодивизионния Левски (Крумовград), докато "Локо" Пловдив ще се изправи срещу "Родопа" (Смолян) за Купата на България.