"Лудогорец" стартира със спечелена точка в Група F на Лига Европа, след като завърши 1:1 като гост на "Мидтиланд". Датчаните надиграха категорично българския шампион и поведоха в резултата още в третата минута с гол на Густав Исаксен. "Орлите" пък изравниха в 32-та с единственото си по-сериозно положение пред противниковата врата. В другия мач от групата "Цървена звезда" и "Брага" завършиха 0:0.
Тимът от Разград бе воден от Станислав Генчев, тъй като старши треньорът Валдас Дамбраускас си остана в България, тъй като е болен от коронавирус. Другата лоша новина за Дамбраускас е, че контузии на стадиона в Хернинг получиха капитаните на тима Антон Недялков и Кирил Десподов, като особено тази на защитника не изглеждаше никак лека. За домакините Божидар Краев остана извън групата за мача.
"Лудогорец" изигра наглед слабо първо полувремето, като добрата новина след първите 45 минути беше, че резултатът бе равен - 1:1.
Още в третата минути домакините матираха защитата на "Лудогорец" и поведоха в резултата. Евандер центрира прекрасно от лявото крило, а 20-годишният Густав Исаксен успя много добре да прати топката с глава в обратния ъгъл и даде аванс на "Мидтиланд" - 1:0.
Датчаните създадоха още няколко добри положения през първата част, като най-големият пропуск направи Жуниньо в 25-та минута. Бразилецът бе намерен на два метра от голлинията на "орлите" след центриране от ъглов удар, но прати топката над вратата, пише gol.bg.
Домакините имаха още няколко добри положения, но вместо това в 32-та минута "Лудогорец" изравни. Текпетей шутира от границата на наказателното поле, топката се отклони в тялото на защитник на датчаните и попадна у Кирил Десподов. Нападателят я укроти технично и след това я чукна под тялото на Олафсон за 1:1.
През второто полувреме "Мидтиланд" владееше инициативата. Играта обаче бе много накъсана, а двамата капитани на "Лудогорец" Антон Недялков и Кирил Десподов получиха контузии в рамките на няколко минути.
Натискът на домакините се засилваше и в 64-та минута Кахлина трябваше да се намесва след силен удар на Систо. Хърватинът показа класа и в 69-та минута, когато Паулиньо шутира от границата на наказателното поле, топката се отклони от тялото на Баджи, но Кахлина отрази. В следващата атака и Евандер пробва късмета си след индивидуален пробив и удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата.
До края на срещата "Лудогорец" хвърли много усилия в защитната си игра и въпреки продължението на срещата, в крайна сметка "орлите" спечелиха първата си точка в групата.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Румънците посрещат по-скъпа Коледа с по-скромни подаръци
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Рецепти за Коледа – Как да си направите вкусен празничен щолен
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
България и още три държави искат от ЕК алтернативи за финансирането на Украйна
Явор Божанков: Нашият народ ясно заяви от София до Варна, че няма да потъпкавт достойнството му
11 варненци ще получат еднократни социални помощи, 8 се опитаха да измамят системата
РЗИ – Варна: Има ръст на острите респираторни заболявания в областта
Във варненско село написаха най-дългото писмо до Дядо Коледа
Кадър на деня за 13 декември
Защо изкуственият интелект няма да измести, а ще трансформира приложенията?
Уиткоф ще се срещне със Зеленски и други европейски лидери в Берлин
Как Европейският парламент все още може да провали сделката ЕС-Меркосур?