"Славия" изненада "Локомотив" в Пловдив - записа победа с 1:0

Пловдивчани все още нямат победа в първите си четири мача от шампионата

22.08.2021 | 21:32 Редактор: Десислава Атанасова

Отборът на "Славия" победи този на "Локомотив" (Пловдив) с 1:0 като гост в двубой от 5-ия кръг на Еfbet лига. Пловдивчани все още нямат победа в първите си четири мача от шампионата, докато "белите" вече са в топ 3.

Двубоят започна с по една възможност за двата тима, но Радослав Кирилов и Лукас Салинас се разминаха с гола. Славия поведе с гол на Седрик Соарес в 18-ата минута (1:0), макар при попадението му да останаха съмнения за фаул срещу Милош Петрович.

Ситуацията беше преглеждана няколко минути, а видео асистент реферите не видяха нищо нередно и признаха гола.

До края на полувремето нямаше значими чисти ситуации за отбелязване на гол и резултатът се запази, пише Gol.bg.

Втората част започна нервно и поредица от нарушения, които накъсаха играта. Домакините постепенно се ориентираха и създадоха няколко опасни атаки, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза.

"Славия" можеше да реши всичко с втори гол, четвърт час преди края, но Макрилос не уцели вратата.