"Локомотив" (Пловдив) и Копенхаген завършиха 1:1 в напрегнат мач

Гостите имаха превес през първото полувреме

05.08.2021 | 22:17 Редактор: Юлия Христова

"Локомотив" (Пловдив) и Копенхаген завършиха 1:1 в напрегнат първи сблъсък от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Гостите имаха превес през първото полувреме на стадион "Локомотив", но не успяваха да настроят мерника си. "Смърфовете" изненадващо можеха до открият резултата пет минути преди паузата, но Бирсент Карагерен разтресе гредата, пише gol.bg.

Точно преди изтичането на час игра пловдивчани поведоха. Карагерен спечели дузпа, реализирана без проблеми от капитана Димитър Илиев. Четвърт час преди края обаче Пеп Биел изравни от пряк свободен удар, а малко след това гредата спаси Локо при шута на Вилчек от бялата точка.

Пет минути преди края Карагерен можеше да донесе победата на своите, но беше блокиран в последния момент. Реваншът е точно след една седмица.

Снимка: Lap.bg