"Левски" излъга с 1:0 "Локомотив" (Пловдив) в контрола

Единственото попадение отбеляза Билал Бари

26.06.2021 | 19:17 Редактор: Десислава Атанасова

"Левски" стартира с победа контролите си по време на лятната подготовка на тима. С човек по-малко, сините се наложиха над "Локомотив" (Пловдив) с минималното 1:0 на стадион Георги Аспарухов.

Единственото попадение вкара Билал Бари и падна още в шестата минута, а малко по-късно Борислав Цонев получи червен картон заради невъздържана реакция.

Димитър Илиев имаше шанс да реализира попадение в четвъртата минута, но стреля от пряк свободен удар покрай вратата на стража Микулич.

"Левски" вкара гол в още шестата минута на срещата. След хубава атака, Здравко Димитров изведе Борислав Цонев по левия фланг, който без да се бави подаде топката успоредно на вратата на "смърфовете", където Билал Бари реализира.

В 12-ата минута Борислав Цонев поиска дузпа. Реферът Васимир Ел Хатиб тръгна да вади жълт картон за симулация, след което получи червен за оспорване на решението. В игра на мястото Цонев влезе младия Антоан Стоянов.

В следващите минути "сините" имаха още един добър шанс. Марин Петков се озова на стрелкова позиция, но не успя да намери добре топката. Малко преди края на първата част Мартин Петков овладя в наказателното поле и стреля, но ударът му бе доста разочароващ.

Снимка:Lap.bg