Супер Италия каза баста на белгийските звезди и си уреди полуфинална битка с Испания!

Тотално превъзходство на италианците и победа с 2:1 с голове на Барела и Инсиние

03.07.2021 | 00:04 Редактор: Тодор Петров

Италия се класира за 1/2-финалите на Евро 2020, след като тотално надигра и победи с 2:1 един от големите фаворити в турнира - Белгия.

Двата отбора изиграха страхотен мач на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен, който беше изпълнен с напечени моменти. Гол на Бонучи бе отменен заради засада. Все пак "адзурите" поведоха в 31-ата минута чрез Николо Барела, който направи смешна защитата на Белгия. В 44-ата Лоренцо Инсиние се разписа за 2:0 след страхотен удар в горния ляв ъгъл на Куртоа.

Секунди по-късно Ромелу Лукаку намали изоставането на "червените дяволи" след много спорна и пресилена дузпа. След почивката нямаше повече попадения, но не липсваха чисти голови ситуации и пред двете врати.

В спор за място на финала Италия ще се изправи срещу Испания на стадион "Уембли" в Лондон. Сблъсъкът е насрочен за 6 юли.