Феноменален Джокович - без загубен сет отива на осминафиналите на "Уимбълдън"

Световният номер 1 победи Денис Кудла с 6-4, 6-3, 7-6(7)

02.07.2021 | 22:01 Редактор: Елеонора Танева
Феноменален Джокович - без загубен сет отива на осминафиналите на

Световният номер 1 Новак Джокович се класира без проблеми за осминафиналите на "Уимбълдън", след като победи Денис Кудла от САЩ с 6-4, 6-3, 7-6(7) в мач от третия кръг на надпреварата.

На Корт 1 в Ол Ингланд Клъб Джокович доминираше в първите два сета, в които проби три пъти съперника си, но в третата част Кудла изравни играта и двамата тенисисти си размениха по един пробив, преди да стигнат до тайбрек, който също бе много оспорван, но в крайна сметка сърбинът надделя с 9-7, за да затвори мача след два часа и 17 минути игра.

19-кратният шампион от Големия шлем завърши срещата с 34 печеливши удара срещу 28 непредизвикани грешки, информира БГНЕС.

За място на четвъртфиналите Джокович ще спори с чилиеца Кристиан Гарин, който победи испанеца Педро Мартинес в четири сета.