Боряна Калейн със сребро на Европейското по художествена гимнастика

Българката събра актив от 107.625

12.06.2021 | 15:27 Редактор: Юлия Христова

Боряна Калейн извоюва сребърен медал в многобоя на Европейското първенство, то се провежда във Варна. Българката събра актив от 107.625 и така изпревари една от основните си конкурентки - Дина Аверина. Тя стартира днешния многобой с лента.

Тя започна много силно, а за колоритната си композиция получи 24.500. Последва феноменално изпълнение на обръч, като благодарение на силната си игра Бубето впечатли с оценка от 27.775.

Много силно днес се представи и другата ни представителка в индивидуалното Катрин Тасева, която завърши на седма позиция в многобоя с резултат 98.850 (24.800 на обръч, 25.900 на топка, 25.700 на бухалки и 22.450 на лента).

Тасева ще участва и на четирите финала на отделните уреди в последния ден от турнира в неделя, докато Калейн се класира за финалите на обръч, топка и бухалки.

Министърът на младежта и спорта Андрей Кузманов изпрати поздравителен адрес до Боряна Калейн след като нашата гимнастичка спечели сребърен медал в многобоя на Европейското първенство във Варна.