Шеста поредна победа за Бразилия в световните квалификации

Неймар и Лукас Пакета донесоха успеха над Парагвай

09.06.2021 | 09:48 Редактор: Искра Ангелова

Бразилия записа шеста поредна победа в квалификациите за Мондиал 2020 в Катар и поведе в класирането на зона КОНМЕБОЛ с 18 точки. Тази сутрин "селесао" победи с 2:0 при гостуването на Парагвай.

Неймар изведе гостите в 4-ата минута след пас на Габриел Жезус, а Лукас Пакета оформи крайното 2:0 в продължението на двубоя.

Съставът на Аржентина стигна само до равенство (2:2) при визитата си на Колумбия. Двубоят в Баранкиля започна невероятно за "гаучосите", които водеха с 2:0 до 8-ата минута с попадения на Ромеро (3') и Паредес (8'). Звездата на Аржентина Лионел Меси направи няколко пропуска пред вратата на Колумбия, преди домакините да намалят резултата в 51-аа минута с гол на Муриел, информира gol.bg.

В четвъртата минута от продълженията Борха изравни за крайното 2:2. Аржентина е на второ място с 12 точки (3 победи и 3 равенства), докато Колумбия е на петата позиция с 8.