Неймар и американският спортен концерн Nike са прекратили сътрудничеството си заради пореден сексскандал, свързан със звездата, твърди Wall Street Journal. Двете страни се разделиха през септември миналата година, въпреки че имаше още година от договора на стойност 79 млн. паунда. От американската компания не оповестиха причината за раздялата, а от лагера на бразилеца заявиха, че е бизнес решение.
Оказва се обаче, че нещата са далеч по-сериозни, след като Wall Street Journal смята, че Неймар е отказал да сътрудничи по обвинение срещу него за сексуално посегателство. Според информацията нападателят е опитал да принуди 29-годишна служителка на Nike да му направи орална любов. Това се е случило през 2016 г. в Ню Йорк по време на промоционално събитие на компанията. Юношата на "Сантос" отрича тези обвинения.
Служителката е подала официално оплакване през 2018 г. и е започнало разследване на следващата година. Оттогава американската компания започна да изключва Неймар от своите маркетингови кампании. Впоследствие той подписа договор с Puma за 23 млн. паунда, припомня "Монитор".
нТова не е първи случай, в който Неймар се замесва в сексскандал. Преди две години той беше обвинен в изнасилване от момиче, с което се запознал в Instagram. Тя била поканена от него в Париж, където твърди, че футболистът е упражнил насилие над нея.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Кои са големите проблеми и приоритети за Терзиев в столицата?
74 удара с камшик: Наказаха иранска певица, не е носила хиджаб ВИДЕО
И тримата работници на АПИ са с опасност за живота
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Нидерландия разби Швеция с 5:1 на Мондиала
И тримата пострадали работници на АПИ са с опасност за живота
Седмичен хороскоп 22 юни - 28 юни 2026
Зеленски върна отличието "Орден на Белия орел" на Полша
Утре настъпва Астрономическото лято
Кадър на деня за 20 юни
Как ястребовата политика на централните банки влияе на пазарите на акции?
Преломен момент настъпва във войната в Украйна
Енергийният министър очаква споразумението с "Боташ" да се предоговори до един-два месеца