Драма в Бундеслигата: Левандовски счупи "брадат" рекорд на Герд Мюлер

Полякът се разписа в последната минута за своя гол №41

23.05.2021 | 08:41 Редактор: Тодор Петров
Драма в Бундеслигата: Левандовски счупи

"Байерн" (Мюнхен) победи "Аугсбург" с 5:2 в мач от последния кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Шампионите изиграха вихрено първо полувреме, в което взеха преднина от четири гола по доста лежерен начин. Джефри Гувелеув си вкара автогол в деветата минута, а после в интервали от десетина минути се разписаха Серж Гнабри, Джошуа Кимих и Кингсли Коман. В 26-ата минута Мануел Нойер спаси дузпа на Даниел Калиджюри.

Нанизалият 40 гола този сезон в първенството Роберт Левандовски не можеше да се разпише, макар да си личеше огромното му желание при всяка една от шестте му стрелби днес. Вместо това Аугсбург върна два гола в средата на втората част, дело на Андре Хаан и Флориан Нидерлехнер.

За да бъде драмата пълна, Левандовски все пак строши 49-годишния голов рекорд на Герд Мюлер с попадение в последната минута на редовното време. "Байерн" завърши кампанията със 78 точки на върха, с 13 повече от втория РБ Лайпциг.