Рафаел Надал и Новак Джокович записаха още една паметна страница в съперничеството си на финала на Мастърс турнира в Рим. Двамата се бориха на корта в продължение на близо три часа, преди световният №3 да се наложи със 7-5 1-6 6-3.
"За десети път ще имам тази купа в ръцете си, не мога да повярвам, че това ще се случи, супер щастлив съм,“ бяха първите думи на испанеца след мача.
"Имах късмет в някои моменти, особено срещу Шаповалов. Имах добър турнир, играх все по-добре и по-добре, много позитивна седмица", допълни още той.
Джокович влезе по-силно в мача, като често намираше линиите с ударите си и се възползваше от по-пасивното начало на съперника си. Високите обороти, на които започна срещата му донесоха ранен пробив, но Матадора много бързо разбра, че се нуждае от повече агресия в играта си и поемаше инициативата все по-често.С напредването на двубоя Рафа все по-често търсеше форхенда на световния №1 и съответно постигаше значително повече печеливши удари от тази страна. Промяната в тактиката го изведе до равенство за 2-2.
През останалата част от сета Матадора очевидно имаше леко превъзходство в разиграванията. Сърбинът изпитваше и колебания на сервис, които не помагаха на ситуацията му, пише tenniskafe.
Матадора изпита известни колебания в опита си да затвори сета, но все пак го стори за 7-5.
Макар да трябваше да спасява брейкбол при 1-1, Новак все по-често стигаше до 30-0 на сервис на опонента си и в четвъртия гейм най-после успя да надгради с пробив.
Лидерът в класирането очевидно не бе в настроение и записа двойна грешка за 15-30 при 2-5. Матадора трябваше да спасява мачбол, но рисковете, които поемаше на втори начален удар дадоха резултат и геймът бе спасен.
Сервирайки за титлата обаче, Рафаел Надал не допусна обрат – 7-5 1-6 6-3 и трофей в Рим.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Над 1000 делегати избират нов главен мюфтия в НДК
14-годишно момче загина при тежка катастрофа в Разградско
Планински спасители издирват жена край Банско
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Голям район на Варна е без вода в неделя
101 пожара с потушили огнеборците за денонощие у нас
Непълнолетно момче загина при тежка катастрофа край Разград
Търсят млада жена, изчезнала към връх Вихрен
Падат цените на храните на седмична база
Ванс пристигна в Швейцария за мирни преговори с Иран, Ормузкият проток е основна тема
Акция на седмицата: „Еврохолд България“ АД
Криптосекторът може да се окаже неподготвен за реалността на АІ хакерските атаки
Кадър на деня за 20 юни