Непоколебим ЦСКА спечели Вечното дерби с 2:0 и остави "Левски" в девета глуха

Жул Кейта откри резултата в 14-ата минута, а Жорди Кайседо удвои за ЦСКА в 37-ата минута

25.04.2021 | 18:57 Редактор: Здравко Черкезов

ЦСКА спечели убедително Вечното дерби на България след 2:0 срещу "Левски" на Националния стадион "Васил Левски".

"Червените" бяха по-добрият отбор през целия двубой и това бе най-малкото, с което се отърваха "сините".

Символичните гости стигнаха до успеха след два гола през първата част. Жул Кейта откри резултата в 14-ата минута, а Жорди Кайседо удвои за ЦСКА в 37-ата минута.

Победата изведе "армейците" начело във вечната статистика на двубоя. "Червените" вече имат 56 победи, "Левски" е с 55, а равенствата са 43.

Трите точки не променят класирането и ЦСКА заема 3-то място със своите 50 точки, а "Левски" заема 9-то място с едва 28 пункта.

Вижте повече в репортажа на Моника Симеонова.