Нова победа с 2:1 за "Сити" над "Борусия" и полуфинал в ШЛ срещу ПСЖ

Головете за манчестърци отбелязаха  Рияд Марез и Фил Фоудън

15.04.2021 | 07:16 Редактор: Тодор Петров

"Манчестър Сити" се класира за полуфиналите на Шампионската лига след победа с 2:1 като гост на "Борусия" (Дортмунд). Първата среща преди седмица също завърши 2:1 за "гражданите".

Двата отбора си "разделиха" първото полувреме, което приключи с гол преднина за вестфалци. Заслугата беше на 17-годишния Джъд Белингам, превърнал се в най-младия англичанин, реализирал в турнира.

Десетина минути след паузата обаче, воденият от Пеп Гуардиола отбор заслужено изравни от дузпа, вкарана от Рияд Марез. Главният виновник се оказа "волейболистът" Емре Джан, играл нескопосано с ръка в пеналта на "Борусия", пише gol.bg.

Героят за "Сити" от срещата на "Етихад" преди седмица - Фил Фоудън, спаси своите и в реванша, отбелязвайки красиво попадение четвърт час преди края, с което ликвидира интригата.

"Манчестър Сити" ще играе с ПСЖ на полуфиналите, като първият двубой е на 27 или 28 април. Любопитното е, че за Пеп Гуардиола това ще бъде първи полуфинал в турнира начело на манчестърци.