ПСЖ разплака "Байерн" след драма с 5 гола в Мюнхен

Килиан Мбапе се разписа на два пъти за парижани

08.04.2021 | 07:05 Редактор: Тодор Петров
ПСЖ разплака

ПСЖ победи с 3:2 "Байерн" (Мюнхен) в първи четвъртфинален двубой на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена". Домакините имаха тотално игрово преимущество през първата част и създадоха повече голови положения, но парижани демонстрираха невероятна ефективност.

Гредата спаси "принцовете" рано-рано и още в третата минута Килиан Мбапе матира Мануел Нойер. Маркиньос удвои преди изтичането на половин час игра, но Ерик Максим Чупо-Мотинг върна надеждите на баварците в 37-ата минута.

Точно преди изтичането на час игра Томас Мюлер разпали страстите с изравнителен гол, но в средата на втората част Мбапе отново изведе своите напред. До края "Байерн" натискаше здраво, но не успя да изравни. Реваншът е на 13 април в Париж, пише gol.bg.

Това беше първа загуба за "Байерн" в Шампионската лига от март 2019 година насам. Интересното е, че в предходните си 19 двубоя в турнира баварците имаха 18 победи и едно равенство, като тази вечер те пропуснаха да станат едва вторият клуб след "Манчестър Юнайтед" с 20 поредни мача без загуба в надпреварата.