Головата машина Халанд класира "Борусия" на 1/4-финал в ШЛ

Германският вицешампион стигна до 2:2 на реванша със "Севиля"

10.03.2021 | 07:38 Редактор: Тодор Петров

"Борусия" (Дортмунд) и "Севиля" завършиха 2:2 в осминафинален мач-реванш в Шампионската лига. Така германският вицешампион се класира на четвъртфиналите с общ резултат 5:4.

Двата отбора изиграха странно първо полувреме, в което андалусийци имаха тотално превъзходство, но на почивката вестфалци бяха с едни гърди напред след гола на дежурния си реализатор Ерлинг Халанд.

Норвежецът удвои от дузпа, вкарана при много необичайни обстоятелства малко след почивката, но "Севиля" се върна в мача в средата на второто полувреме, когато Ен-Несири също беше точен от бялата точка. В 96-ата минута Ен-Несири вкара още един гол и напрежението се покачи на максимум, но "Борусия" все пак оцеля.

Халанд стана първият футболист в историята на Шампионската лига, който забива 20 гола в турнира само за 14 двубоя, пише gol.bg.