"Барселона" победи "Севиля" с 3:0 и е на финал в турнира за Купата на Испания. Първата полуфинална среща на 10 февруари завърши 2:0 за андалусийци, които бяха много близо до мача за трофея.
Каталунците изиграха много силно първо полувреме на своя стадион "Ноу Камп", в което тотално доминираха над плахия си опонент. Осман Дембеле откри резултата в 12-ата минута с много красиво попадение, а до почивката гостите се спасиха от нови голове във вратата си.
В средата на второто полувреме двата отбора си размениха по един голям пропуск. Първо Жорди Алба разтресе напречната греда, а след това Марк-Андре тер Стеген спаси дузпата на Лукас Окампос.
Вече се виждаше как "Севиля" се класира на финала, когато дойде голът на Жерард Пике секунди преди края в 94-ата минута. Мачът влезе в продължения, а в тях червеният картон за Фернандо (92 минута) вече щеше да има голяма тежест по отношение на умората. Мартин Брайтуайт донесе класическия успех с гол в 95-ата минута, а до края "блаугранас" спокойно удържаха победата, предава gol.bg.
Така на финала възпитаниците на Роналд Куман очакват "Атлетик" (Билбао) или "Леванте", чийто реванш е днес след 1:1 в първия двубой.
Още в петата минута "Барселона" можеше да открие резултата след мълниеносна контраатака през центъра, разтеглена наляво към Сержиньо Дест. Той веднага центрира по земя в наказателното поле, но Осман Дембеле се забави и беше изпреварен. Малко след това французинът заложи на бомбен шут, който се оказа неточен.
Малко след това Серхио Бускетс отправи точен удар, който обаче попадна право в обсега на вратаря Томаш Вацлик. Последва тупалка на Дембеле, но той спечели само корнер след рикошет.
Логичното се случи в 12-ата минута, когато един от най-активните на игрището Дембеле вкара изключително красиво попадение. този път острието заложи на снаряд извън наказателното поле с десния крак и кълбото се озова в горния ляв ъгъл.
"Барселона" влезе в нов силен период, в който здраво притисна своя опонент. Вече беше изминал половин час игра, когато Педри стреля много опасно покрай целта, а след това Маркос Акуня изчисти топката пред голлинията след слалом на Лео Меси.
В началото на второто полувреме "Севиля" продължаваше да бъде все така пасивен, но в играта на "Барселона" се загуби импулса от първата част и пред двете врати не се случваше нищо запомнящо се.
Чак в средата на второто полувреме се стигна до нещо интересно и то какво - напречната греда на "Севиля" се разтресе. Дембеле проби отдясно и центрира меко, а Жорди Алба беше лишен от сантиметри при зрелищното си изпълнение, за да прати кълбото в мрежата.
Малко след това Оскар Мингеса препречи пътя на влезлия като резерва Лукас Окампос в пеналта на "Барса" и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и би в долния ляв ъгъл, но Марк-Андре тер Стеген спаси.
"Барса" наложи натиск в края и на два пъти Меси имаше добри възможности. Той първо би неточно от неудобна позиция, а след това беше блокиран. В 92-ата минута Севиля остана с 10 души заради червения картон на Фернандо.
Драмата стана пълна в 94-ата минута, когато секунди преди края Жерард Пике спаси своите, пращайки мача в продължения. Защитникът засече центрирането на Антоан Гризман отляво и отбеляза с глава.
Още в петата минута на първото продължение резервата Мартин Брайтуайт вкара с глава, засичайки центрирането отляво на Жорди Алба.
Лео Меси на два пъти развинти защитата на противника, но първо беше блокиран, а след това би в ръцете на вратаря. При една от редките си акции Севиля имаше претенции за дузпа, но играта с ръка на Клеман Ленгле дойде след контакт на топката в гърдите му и съдията подмина ситуацията.
До края на продълженията Севиля изглеждаше твърде апатичен и безидеен, а освен това умората в редиците на гостите след червения картон и на Люк де Йонг беше осезаема.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Инициативен комитет ще издигне Андрей Гюров за президент
Шефът на кабинета на Зеленски връща полско държавно отличие
Проданов: Доходите ще растат и ще сме по-богати, но на база това, което сме заработили
Ухапване от маймуна може да е причина за смъртта на актрисата Едже Иртем
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Издигат Андрей Гюров за президент
Борисов: Българите сами вдигнаха цените, защото нямаше редовно правителство
През летния сезон: Пускат допълнителни места във влаковете
Делян Добрев се оттегли от първата линия на политиката
Райони във и край Варна остават без вода
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси