Шеста загуба за Пиронкова от 6 срещи със Серина Уилямс

Пловдивчанката отстъпи с 1:6, 4:6

03.02.2021 | 11:26 Редактор: Тодор Петров

Цветана Пиронкова не успя да се противопостави на Серина Уилямс и загуби с 1:6, 4:6 в третия кръг на турнира, предшесващ Australian Open в Мелбърн.

Това беше шесто поражение за пловдивчанката в срещите ѝ с американката.

Първият сет мина изцяло по вкуса на Уилямс, която проби още в първия гейм при първата си възможност, а в петия гейм осъществи нов пробив. Така 28 минути след началото на мача Серина вече беше стигнала до средата на победата.

Вторият сет беше доста равностоен и Пиронкова се отличи с  чудесни удари, отразявайки точка за пробив в четвъртия гейм. Цвети спаси цели три мачбола в десетия гейм, но се пропука при четвъртата възможност за Серина и загуби мача за 74 минути, пише gol.bg.