"Лудогорец" с първа загуба в Турция: Падна с 1:2 от "Акрон" (Толиати)

Дамабраускас заложи на голяма част от футболисти, които имаха малко игрови минути

31.01.2021 | 19:14 Редактор: Радостина Димитрова

"Лудогорец" допусна първа загуба в контролните срещи. Българският шампион отстъпи в турския курорт Анталия на втородивизионнния руски "Акрон" (Толиати) с 1:2.

След вчерашната победа срещу "Динамо" (Киев) старши треньорът на разградчани Валдас Дамабраускас заложи на голяма част от футболисти, които имаха малко игрови минути до момента. Като титуляри започнаха четирима от младите надежди на тима - Дамян Христов, Димитър Илиев, Доминик Янков и Димитър Митков.

В единайсеторката попаднаха и опитните Терзиев, Моци, Григоре, Сисиньо, Анисе и Баджи. Именно комбинация между Янков и Илиев донесе първата опасност в срещата, но младокът не успя да преодолее руския вратар.

"Акрон" откри резултата в 24-ата минута. Бърза атака завърши с подаване към Каеквескири, който бе забравен на десния фланг и ударът му не остави шансове на вратаря Христов.

През второто полувреме втородивизионният руски тим продължи да доминира през по-голямата част от мача, но редица пропуски запазиха резултата.

"Лудогорец" се възползва при една от малкото си възможности и чрез Доминик Янков изравни в 73-ата минута. Само 120 секунди по-късно обаче "Акрон" отново поведе. Точен бе Газданов.

Така след две победи и едно равенство българският шампион допусна първа загуба в Турция, а в четвъртък предстои и последната проверка на тима срещу БАТЕ Борисов.