Въпреки спукана гума: Люис Хамлтън спечели Гран при на Великобритания

Зад него се наредиха Макс Вестапен и Шарк Льоклер

02.08.2020 | 20:30 Редактор: Ралица Братанова

След много драма и въпреки спукана гума в последната обиколка, Люис Хамлтън спечели Гран при на Великобритания. Зад него се наредиха Макс Вестапен и Шарк Льоклер.

Въпреки че не стартира по най-добрия начин, заемащият полпозишън Люис Хамилтън съумя да запази първото си място чак до края.

Гран при на Великобритания обаче започна с проблем още от самото си начало – заемащият мястото на заразения с коронавирус Перес - Нико Хюлкенберг изобщо не стартира заради проблем с болида.

До 15-ата обиколка на 2 пъти кола за сигурност се появяваше на пистата заради инциденти на Кевин Магнусен и Даниил Квят. Най-много екшън имаше в края, когато двамата пилоти на Mercedes бяха почти необезпокоявани, но липса на късмет и спукана предна лява гума 2 обиколки преди края извади Валтери Ботас от призовата тройка.

Същия проблем оказа се имаше и Хамилтън в последната си обиколка. 6-кратният шампион във Формула 1 обаче съумя да достигне пръв до финала и така постигна успех на домашната си писта.