Куп обрати, голови положения и зрелищно 3:3 между ЦСКА и "Левски"

Шестима души от агитката на "Левски" са били арестувани

20.06.2020 | 18:17 Редактор: Наталия Тотева

Третото  дерби между ЦСКА и "Левски" за този сезон завърши без победител при резултат 3:3.

Футболен сблъсък с много голове - така може да се опише дербито. Мачът бе изгледан от над 12 000 души на живо, предаде репортер на Bulgaria ON AIR.

Феновете и на двата тима не спазваха ограничителните мерки и не седяха през седалка, както би трябвало да бъде според мерките за Ковид-19.

Шестима души от агитката на "Левски" са били арестувани заради внасяне на забранени предмети.

Двубоят на стадион "Васил Левски" започна на високи обороти и с много заряд и напрежение.

Още в 15-ата минута Соу даде аванс на "червените", но в 34-ата "сините" получиха правото да изпълнят за 11-метров наказателен удар. Нарушението беше срещу Станислав Иванов.

На бялата точка застана капитанът на "Левски" - Иван Горанов, който върна отбора си в мача с безкомпромисно изпълнение.

В продължението на първото полувреме Тиам направи обрата пълен, но в 58-ата минута Кери върна интригата с изравнително попадение от дузпа.

Все пак обаче "сините" стигнаха отново до аванс след гол на Славчев в 62-ата минута. В 88-ата минута обаче Соу изравни.

След този мач "сините" са трети с 50 точки. ЦСКА е на втора позиция с 51 пункта.