Бившият световен шампион по бокс в тежка категория Ивендър Холифийлд обяви пред Би Би Си, че е готов да излезе на ринга срещу големия си съперник от миналото Майк Тайсън в демонстративен благотворителен мач.
57-годишният Холифийлд изигра два знаменити двубоя с 53-годишния Тайсън по време на славната си кариера, като особено запомняща се бе срещата през 1997 година, когато Тайсън отхапа част от ухото на съперника си.
В последните седмици Тайсън публикува серия от видеоклипове, че тренира и се намира в отлична форма. Това породи слухове, че може да се завърне на ринга.
В същото време Холифийлд написа в Instagram че е готов да се бие за благотворителна цел, пише БНР.
"Ако аз помоля Майк да се бием, ще изглежда така, че насилник иска да си изкарва комплексите върху жертвата, защото аз два пъти съм го побеждавал. Не искам да има напрежение върху мен и хората да казват "Ти искаш да се биеш с Майк, защото знаеш, че ще го победиш", заяви уверено Холифийлд.
"Ако той ме потърси, веднага ще приема. Аз лично нямам проблем с това, че съм с четири години по-голям от него и при подобен мач аз ще бъда на 58, а той на 54 години", каза още Холифийлд, чийто последен професионален мач бе през май 2011 година.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Ким Катрал мина под венчилото на 69 години СНИМКИ
Кап. Калчев за танкера: Ситуацията е критична, корабът може да се откъсне от котвата
Обратното броене започна: Остават 7 дни до голямото теглене в националната кампания „Дивото зове“
Какво е влиянието на епигенетиката при ендометриозата?
БАПЗГ организира протести в цялата страна от сряда заради ниските минимални заплати в последните проектобюджети
Как разпознаваме цветовете?
Фондация „Майки за донорството“ организира благотворителен базар в подкрепа на семейства с репродуктивни проблеми
Нови впечатляващи изображения на 3I/ATLAS: На 19 декември кометата ще приближи Земята
Зелена светкавица над Андите: Фотограф засне рядко атмосферно явление
Високата слънчева активност на 9 и 10 декември може да бъде опасна
Arianespace ще изстреля два спътника за европейската навигационна система Galileo
МВР с акция във финансови и заложни къщи
Осъдиха на доживотен затвор мъж за жестоко убийство
Музеят за история на Варна показва поздравителни картички на повече от век
Кремъл: Путин няма намерение да възстановява СССР и да атакува НАТО
Във Варна показаха кадри от спасителната акция по евакуация на моряци от "Кайрос" (ВИДЕО)
Brookfield и Катар стартират съвместно предприятие за AI инфраструктура за 20 млрд. долара
Фискалният съвет: Липсват реформи в здравния сектор при ръст на разходите за Здравната каса
OTP Group оглавява „Топ 100 банки в ЦИЕ“ на The Banker за трета поредна година
Американска банка предлага схема за обезщетения на инвеститори чрез активите на „Лукойл“