Лъвът отново смачка петела, бихме Франция на волейбол

Момчетата на Силвано Пранди надиграха съперника с 3:2 гейма

06.01.2020 | 20:49 Редактор: Тодор Петров

Националният ни отбор по волейбол за мъже започна с престижна победа похода си към олимпийска квота. Волейболистите на Силвано Пранди надиграха с 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8) гейма тима на Франция и направиха първа решителна крачка.

Французите вече бяха потеглили уверено в Берлин след вчерашния категоричен успех с 3:0 над Сърбия. По-рано днес сърбите надиграха със същия резултат тима на Нидерландия, а утре от 15 часа играем именно срещу "лалетата".

В тайбрека имаше само един отбор на игрището. "Лъвовете" започнаха много агресивно и поведоха с 5:2. "Петлите" опитаха да се върнат, като направиха 4:7, но Цецо Соколов поведе отбора и точките продължаваха да се трупат в наша полза.

Преднината бе достатъчна, за да могат нашите да реализират един от шестте мачбола и да затворят мача. Аут в атака на французите бе достатъчна, за да ни донесе победата - 15:8 точки и 3:2 гейма.