След 1:1 в София: ЦСКА и "Зоря" (Луганск) оставиха интригата за реванша

Спорна дузпа донесе попадението за украинците

08.08.2019 | 22:41 Редактор: Бойко Димитров

"Зоря" (Луганск) измъкна равенство 1:1 от ЦСКА в първи мач от 3 квалификационен кръг на Лига Европа, игран на националния стадион "Васил Левски".

Двата отбора не направиха много атрактивен двубой, като "червените" поведоха в 13-ата минута. Тогава обичайният заподозрян Евандро за сетен път през сезона се превърна в герой. Бразилецът вкара фантастичен гол с едно докосване след пас на Кристиян Малинов.

Украинците изравниха в самия край на първото полувреме от дузпа. Тя беше реализирана от бившия футболист на "Байер" (Леверкузен) Владлен Юрченко. От ЦСКА имаха сериозни претенции за отсъждането на наказателния удар, който дойде след игра с ръка на Раул Албентоса в наказателното поле. Главният съдия Сандро Шерер от Швейцария обаче остана непреклонен в решението си.

Малко след подновяването на играта Зоря пропусна чудесна възможност за пълен обрат, след което ЦСКА взе инициативата, не я изпусна до края, но не стигна до втори гол. Така всичко ще се реши в реванша след седмица.