Гришо записа загуба още на старта на "Мастърс", тръгва си от Монреал

Българинът може да изпадне от първите 70

06.08.2019 | 08:03 Редактор: Ралица Братанова
Гришо записа загуба още на старта на

Григор Димитров продължи с кошмарното си представяне и загуби още на старта на силния "Мастърс" в Монреал. Той отстъпи на Стан Вавринка в два сета - 6:4 и 6:4, очаква се да продължи да се срива и в световната ранглиста от началото на следващата седмица. Българинът може да изпадне от първите 70.

Това е и шеста загуба за Димитров в последните му девет мача от тура. Победата пък е четвърта поредна за швейцарския тенисист в преките двубои.

В първия сет всичко се реши от един единствен пробив още в третия гейм, а той се оказа достатъчен на ветерана, за да вземе частта. В началото на втория сет двамата си размениха по пробив преди Стан да пробие решително в третия гейм, а след това да си затвърди пробива.