Тежка загуба за "Левски" в първия мач срещу АЕК "Ларнака"

Живко Миланов беше изгонен в края на първата част, което се отрази и за крайното 3:0

25.07.2019 | 22:25 Редактор: Ивайло Николов

Левски допусна много болезнена загуба с 0:3 от АЕК Ларнака в първа среща от втори квалификационен кръг на Лига Европа, играна на стадион "АЕК Арена".

Футболистите на треньора Петър Хубчев стояха добре на терена и не позволяваха на домакините да владеят продължително топката.

"Сините" пропуснаха и няколко добри възможности да поведат в резултата, но Дени Алар и Хали Тиам не успяха да се разпишат.

В края на първото полувреме пък Живко Миланов получи втори жълт картон и бе изгонен, след като влезе твърдо на Начо Касес. Санкцията бе пресилена, тъй като на повторението се виждаше, че испанецът преигра в ситуацията.

През втората част численото предимство си каза думата и кипърците дръпнаха в резултата с три бързи гола на Апостолос Джиану, Раул Руис и Хектор Хевел в рамките на десетина минути.

Taка Левски ще има изключително тежка задача в реванша, който е на 1 август, да върне пасив от цели 3 гола.

Все пак надеждите като че ли са все още живи, тъй като "сините" видимо доминираха на терена, преди да останат с 10 човека.