Може да го наречете дипломация на възпирането. Руските супермаркети изтеглиха от рафтовете си всички чуждестранни перилни препарати.
Руска държавна агенция обяви, че Colgate, Palmolive и Procter & Gamble съдържат токсични химикали
Може да го наречете дипломация на възпирането. Руските супермаркети изтеглиха от рафтовете си всички чуждестранни перилни препарати.
Мярката е предприета, след като държавната агенция за защита на потребителите обяви, че продуктите от добре известни западни марки като Colgate, Palmolive и Procter & Gamble съдържат токсични химикали.
Асоциация, която представлява тези компании не може да повярва на обвиненията.
Русия всъщност не е забранила вноса на тези продукти, това обаче е последната ответна мярка от страна на Москва, по отношение на санкциите.
"Знам със сигурност, че тези продукти са проверявани многократно и те са проверявани в лабораториите на Агенцията за защита на потребителите", коментира Пьотър Боброкски, Асоциация на производителите на почистващи препарати в Русия.
Напрежението между Русия, САЩ и ЕС остава заради конфликта в Украйна. Москва удължи забраната за вноса на определени храни от Европа и САЩ като ответен удар на санкциите срещу Русия.