Мащабна хакерска атака спря достъпа до някои от най-големите и известни сайтове тази нощ. Атаките удариха Twitter, Paypal, Spotify и клиенти на компанията за домейн услуги от Ню Хемпшир Dyn, съобщава "Ройтерс".
Хакерите са използвали за целта хиляди свързани с интернет устройства, които са били заредени със зловреден код, предизвикал прекъсванията. Първоначално прекъсванията са започнали в източните райони на САЩ и след това са се разпространили към другите части на страната и Европа.
Потребители се оплакват, че не са могли да използват и Mashable, CNN, the New York Times, the Wall Street Journal, Yelp, както и някои функции на Amazon.com.
"Сложността на атаките е това, което ни затруднява”, коментира Кайл Йорк от Dyn. Компанията обясни, че атаките са дошли от милиони интернет адреси, което ги превръща и в една от най-големите подобни кампании, виждани някога.
Департаментът на САЩ по вътрешната сигурност и Федералното бюро за разследване (ФБР) обявиха, че са започнали разследване на инцидентите.
Четете още по темата в Investor.bg
Рекорд на остров Майорка: 33 градуса на морската вода
Пуснаха движението по магистрала "Тракия" и в двете посоки
Започна изплащането на пенсиите
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
Нови следи от вода на Марс са открити в стари данни от марсохода „Спирит“
Експерт, предсказал кризата от 2008 г., дава нова, мрачна прогноза за бъдещето
Имплант с размери 2×2 мм възвръща зрението на хора с тежко очно заболяване
Десетгодишен японски учен направи пробив в изследването на пеперудите
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42