BMW M3 притежава уникален статус в автомобилния свят вече повече от половин век. Този модел се превърна в символ на спортния седан – кола, която съчетава комфорт за ежедневна употреба с вълнението на истински спортен автомобил.
Съвременното M3 впечатлява със своята динамика и прецизност на управлението, а престижният му имидж го прави мечта за мнозина фенове на скоростта. Цената му обаче не е малка – около 90 000 евро за автомобил, способен да ускорява от 0 до 100 км/ч за едва 3,9 секунди.
На вторичния пазар обаче могат да се намерят модели, които надминават M3 по ускорение и в същото време са значително по-достъпни.
BMW M550i xDrive (2018) - 3,9 секунди
По-голям и по-удобен от M3, този седан почти достига до M5 като представяне. Благодарение на 4,4-литровия V8 с двойно турбо (456 к.с., 480 Нм), той е в състояние да ускорява също толкова бързо, като същевременно предлага задвижване на четирите колела и прецизно управление.
Ограничението на скоростта е 250 км/ч.
Mercedes-AMG C63 S (2016) – 3,7 секунди
Един от последните компактни седани с ръчно сглобен V8 двигател. 4,0-литровият битурбо двигател произвежда 510 к.с. и 700 Нм.
Ускорението е 3,7 секунди, максималната скорост е ограничена до 250 км/ч (или 290 км/ч с пакета AMG Driver's).
Cadillac CTS-V (2016) - 3,6 секунди
Американският аналог на M5 има 6,2-литров V8 с компресор от Corvette Z06 - 640 к.с. и 855 Нм.
Ускорението отнема 3,6 секунди, а максималната скорост е 322 км/ч, което прави CTS-V един от най-бързите седани на своето време.
Porsche Panamera Turbo S (2012) - 3,3 секунди
Първият "спортен автомобил с четири врати" от Porsche. Оборудван с 4,8-литров туин-турбо V8 (550 к.с., 800 Нм), задвижване на четирите колела и 7-степенна PDK роботизирана скоростна кутия.
Ускорението отнема 3,3 секунди, максималната скорост е 307 км / ч.
Четете повече в automedia.investor.bg.
Снимка: Freepik
Иван Шишков: Потопът на „Хемус“ е резултат от изключително лошо техническо решение
На електронни табла на градския транспорт в София се изписва името на песента, с която Дара спечели "Евровизия“
Тръмп заяви, че за Иран "часовникът тиктака"
Столичната община организира музикално парти на открито за победата на Дара в "Евровизия"
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май