След дебюта на отдавна обещаната услуга за автономни таксита шофьори на Tesla, акциите на фирмата поскъпнаха. Илън Мъск смята продукта за нова бизнес линия, способна да промени света.
Първите пътувания с роботаксита бяха ограничени до тясна част от родния град на Tesla Остин в неделя, като служител седеше на предната пътническа седалка на всяко превозно средство, за да следи за безопасността.
Производителят на автомобили подбра приятелска група от ритейл инвеститори и инфлуенсъри в социалните мрежи, които да служат като първоначални пътници и да предават на живо своите пътувания.
В едно от видеата Херберт Онг, който поддържа фен акаунт, се възхищава от скоростта на автомобила и способността му да паркира самостоятелно.
Друг инфлуенсър смята, че пътуването му е по-плавно, отколкото с човешки шофьор. Сойер Мерит, инвеститор в Tesla, който управлява акаунт, посветен на компанията, нарече преживяването "страхотно".
Без начално събитие и малко официални съобщения, Tesla разчиташе до голяма степен на информация от уста на уста и медийно отразяване преди пускането на роботаксито.
Откриването беше необичайно скромно за компания, която организира "киберродео", за да отбележи откриването на фабриката си в Тексас през 2022 г., и парти само за поканени миналата година близо до Холивуд, за да представи прототипи на автономни превозни средства.
Четете повече в bloombergtv.bg.
Снимка: Reuters
МОСВ проверява сигнали за нефтени замърсявания по плажовете на Черноморието
Две земетресения от 4,6 и 5,3 на гръцкия остров Крит
Двама мъже са пострадали при сбиване на Централния кооперативен пазар в Габрово
Инициативен комитет ще издигне Андрей Гюров за президент
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Признание след 32 години: Имаше бой в съблекалнята след Франция - България на "Парк де Пренс"
Имате още няколко дни за безплатна обмяна на левове в търговските банки
Какво ще бъде времето в неделя?
Издигат Андрей Гюров за президент
Борисов: Българите сами вдигнаха цените, защото нямаше редовно правителство
Разривът между Мелони и Тръмп навлиза в нова фаза
Кевин Уорш не може да успее без помощ от Белия дом
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи