Социалната мрежа Twitter ще позволи на потребителите да налагат такси за достъп до съдържанието си "от дълги текстове до многочасови видеа", заяви собственикът Илън Мъск в публикация на сайта в четвъртък.
Мъск казва, че през първите 12 месеца Twitter няма да задържа никакви пари, които потребителите изкарват от абонаменти. Това означава, че те ще могат да запазват поне 70% от приходите си от абонамент на мобилни устройства, след като се отчетат таксите на магазина за приложения.
Собственикът на платформата обаче не поясни техническите аспекти на плана.
Промените може да помогнат да се привлекат повече създатели на съдържание на платформата или да ги задържи да не напускат. Те може да помогнат да се привлекат повече създатели на съдържание на платформата или да ги задържи да не напускат.
Снимка: Bloomberg.com
Повече по темата четете в investor.bg
Росен Христов: Не е време за държавна хранилка
Дрога, алкохол и едни български деца, които търсят избавление от родителите си
5-годишно дете с множество хематоми след домашно насилие
Алекс Николов поведе България към голяма победа над Аржентина
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Открит ли е извънземен живот? Какво всъщност мислят учените
„Хъбъл“ засне рояк от галактики
Мъж, изпаднал в клинична смърт, разказва за срещата си с Бог в рая
Учени дават обяснение на странен шум, който милиони хора по света чуват късно вечер
ЦСКА 1948 прати футболист под наем в Спартак
Гришо и Иван Иванов ще играят заедно на турнир
Каримански: България трябва да защити надписа "българската азбука" върху евро монетата
Дете на 5 години е било подложено на домашно насилие
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Министърът на туризма: България отчита сериозен спад в международния туристически поток
Защо Европа се дистанцира от Palantir?
Дипломацията вече не е безопасно място за задъхващия се британски премиер
Росен Христов: "Боташ" не е проблем, а неизползван договор