В "Парка на мира" в центъра на японския град Нагасаки почетоха паметта на жертвите на американската атомна бомбардировка през 1945 г.
Още по темата
Хиляди хора сведоха глави за минута мълчание точно в 11 часа и 02 минути - моментът, когато американски бомбардировач пуска над Нагасаки бомбата, наречена "Дебелака".
Градът е изравнен със земята, 40 хиляди души загиват на място, а стотици хиляди се разболяват от лъчева болест.
Тази година на възпоменателните церемонии присъства за първи път генералният секретар на ООН Антониу Гутериш. Вчера той се срещна с оцелели от бомбардировката.
Терзиев ще съди Станислав Анастасов за 20 хил. евро, той пита как ще си плати тока
Липсва политическа воля за изграждането на Национална детска болница?
Прокуратурата за мелето на "Тракия": Няма данни за спукана гума и заспал водач
Теменужка Петкова: Този бюджет е бюджет на политическото лицемерие
Вкусните и евтини храни, които всички имаме вкъщи – знаем ли с какво са полезни?
Рефлексотерапия – има ли реален ефект?
Защо бебетата хълцат в утробата?
Защо при ин витро понякога се получават малко яйцеклетки въпреки нормален яйчников резерв?
Марсоходът на НАСА откри на Марс вещество, което е в основата на живота на Земята
Откриха изгубен фрагмент от труд на Архимед: Може да възстанови древно знание
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
"Възраждане" с остри критики към бюджетната политика на правителството
Варна представя туристическия си потенциал пред водещи полски журналисти
Демерджиев след трагедията на „Тракия“: Мантинелите убиват, идват масови проверки
ДБ зоват Бюджет 2026 да бъде оттеглен
Задържаха 35-годишен мъж за грабеж в хранителен магазин във Варна
Акционерите на "Агрия Груп Холдинг" са гласували дивидент и обратно изкупуване
Д. Ганев: Данъчните оценки трябва да се актуализират, по-високи данъци да водят до по-добра среда
Qualcomm прогнозира продажби на чипове за центрове за данни за 15 млрд. долара до 2029 г.
Доналд Тръмп похвали "смелия" Володимир Зеленски, който се "справя доста добре"