Хиляди руснаци излязоха на протест срещу ограниченията на свободата в интернет. Граждани се събраха в центъра на Москва, за да изразят недоволството си от решение на властите, с което се блокира част от интернет пространството в Русия.
Този месец властите в страната блокираха популярното приложение за комуникация "Телеграм". Причината за това е, че компанията отказа да предаде на Федералната служба за сигурност кодовете за приложението, за да може да се разшифроват съобщенията в него.
От "Телеграм" обаче обявиха, че приложението ще продължи да функционира въпреки забраната.
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Европа си припомня как да бори жегата с "народни средства"
Инфлацията погубва романтиката: Поколението Z пести от срещи и връзки
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново