Македония премахна първия паметник от ерата на Никола Груевски. Това е първата стъпка от реалното премахване на паметниците в центъра на Скопие. Снощи скулптурата беше свалена с кран.
Това решение бе взето през есента на 2017 г. Тогава македонското Министерство на културата обяви официално края на проекта "Скопие 2014", който стартира през 2009 г. и промени облика на центъра на града.
Преди ден бяха демонтирани и табелите от автомагистрала "Александър Македонски“, която води към Гърция. Магистралата вече ще носи името "Приятелство“ в знак на сближаването на отношенията между двете съседни страни.
Очаква се да бъде преименувано и летището в Скопие.
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин
Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
Мащабно прекъсване на тока удари Крим и окупирани райони на Херсон
Условията, в които живеем, могат да влияят на скоростта, с която остаряваме
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Честваме празника Рождество на свети Йоан Предтеча и паметта на свети Никита Ремесиански
В парламента изслушват Иван Шишков заради Баба Алино
Англия се издъни срещу Гана. Хърватска и Колумбия с победи
Икономист: Великобритания повтори грешките на ЕС след Brexit
И след възстановяването на икономиката лятната почивка е невъзможна за много гърци
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо
Кадър на деня за 23 юни