Луда гонка между 36-годишна българка, шофираща мощен "Ягуар" XF и италиански карабинери, се превърна в новина. В продължение на 80 км белият автомобил на нашенката е преследван от няколко полицейски коли, които се опитали да я спрат в сряда вечерта на магистралата А4.
Километражът ударил 200 км/ч, когато шофьорката на лъскавото возило не отразила пътната полиция от Верона, която се опитала да я спре, съобщи в. "Кориере дел Венето".
Три полицейски коли се втурнали да я преследват, а по-късно до Басано дел Грапа се присъединили и други две. Българката обаче натискала газта все по-силно и извършила серия от рисковани маневри, карайки към Падуа, а после и към Виченца.
Тя направила и обратен завой, събаряйки разделящите заграждения по пътя. Целта ѝ била да избегне полицейската блокада отпред, но в опита си да направи това ранила единия от полицаите в крака, заради което той бил откаран в болница.
"Забавлявах се", обяснила с усмивка българката, след като била арестувана. Тя отказала категорично да ѝ бъде направен тест за алкохол и дрога, заради което ѝ била отнета шофьорската книжка.
Според медиите колата ѝ била с български номер. Полицията е запорирала за 3 месеца автомобила, който се води на името на неин сънародник. Срещу нарушителката са заведени дела по няколко престъпления и ѝ е връчена глоба за 20 хиляди евро, пише 24 часа.
Повече новини четете на Dnes.bg.
Иванка Тръмп блести на изисканото парти F1 Miami Grand Prix
Джон Малкович получи хърватско гражданство
Откриха потенциално ново лечение за прееклампсия при бременност
Какво се случва с гръбначния стълб по време на сън и защо Octaspring ни спасява?
ЕС с нова стъпка за по-бърз достъп на пациентите до иновативни медицински технологии
Хипоталамична аменорея – как стресът и недохранването спират овулацията?
Нарастващият туризъм в Антарктида носи риск от зарази
В Шотландия откриха мистериозен изкуствен остров, по-древен е от Стоунхендж
Китай разработи революционна „желязна“ батерия с 16-годишен живот
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Музеите в Добрич, Варна и Свищов с обща изложба
Какво време ни очаква в петък?
Започва ремонт на 13 км от магистрала „Хемус“
Вижте кои са предложените от Радев министри
Президентът връчва първия мандат за правителство на "Прогресивна България"
S&P 500 достигна нов рекорд, подкрепен от силните корпоративни отчети*
Румен Радев предложи кабинет с четирима вицепремиери и едно министерство по-малко
Правителството одобри данъчни облекчения за дарения за подпомагане на спорта
175 млн. евро вече са разплатени на общините по програмата за саниране на жилищни сгради