Министърът на международната търговия на Великобритания Лиъм Фокс заяви, че след Brexit страната му няма да участва в митническия съюз на Европейския съюз.
"Трудно може да си представим да бъдем в митническия съюз, а едновременно с това да бъдем независими. Така само ще бъдем зависими от ЕС и ще следваме търговската му политика", подчерта Фокс, цитиран от "Фокус".
Според него Островът трябва да стои отвън и да се възползва от растящите пазари.
"Една от причините да напуснем Съюза бе, за да поемем контрол, а това е невъзможно с общи външни тарифи", убеден е министърът.
Неговите думи противоречат с политиката на премиера Тереза Мей, която не изключи създаването на ново митническо споразумение с Брюксел, за да защити "гладката търговия", която същевременно ще позволи на Великобритания да има договорки със страни извън Европа.
Разбиха мрежа за клониране на карти за гориво, двама са арестувани у нас ВИДЕО
Може ли да се прави лазерна епилация през лятото?
Кои са признаците за недостиг на витамин Д?
Защо все повече мъже започват да губят косата си преди 35-годишна възраст?
Серотонинов синдром – как се разпознава и овладява опасната лекарствена реакция?
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения
Мъск възражда идеята за антиматерията: Възможно ли е с този двигател да стигнем до звездите?
Какво да наблюдаваме в небето през юли: Еленова луна, Делта Аквариди, редки планетарни съединения
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Турист "бере душа" след падане от триметров зид във Велики Преслав
Тъжна вест! Почина известен български политик
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни
Националното състезание „Млад спасител“ се проведе във Варна
Безапелационен „Комодор” ликува със злато във ватерпола!
Властта се ангажира с мащабни промени за Природен парк „Витоша“
Новите Maserati GranTurismo, GranCabrio и Grecale
Английската централна банка облекчава правилата за стейбълкойните
Индустриалният изкуствен интелект дава шанс на Европа в AI надпреварата