Излизането на Великобритания от Европейския съюз вече има точен час – 1 часа сутринта българско време на 30 март 2019 година. Това ще бъде добавено като поправка в законопроекта за Brexit. Въпреки това, Лондон получи повод за усмивка – камбаните на "Биг Бен" отново проехтяха по улиците на британската столица.
Точно в 9 часа сутринта, камбаненият звън на "Биг Бен" огласи улиците на Лондон след месеци мълчание и ще продължи да бие на всеки кръгъл час до 13 часа в неделя.
С тази специална изненада за граждани и туристи британската столица посреща Деня на примирието, 11 ноември – датата, която маркира края на военните действия на Първата Световна война. Ден по-късно, Кралството отбелязва и Деня на паметта.
15 тона – толкова тежи камбаната, превърнала се в неотлъчна част от британската столица. Нейната реставрация, както и тази на емблематичната кула "Елизабет", в която се помещава, ще продължи четири години. Въпреки дългото мълчание обаче, нейният глас все пак ще се чува при специални поводи.
Захарова предупреди страните да евакуират дипломатите си от Киев
ПП бесни: Радев да каже подкрепя ли думите на Кутев за "нашето НС"
Съюзът на съдиите иска нов ВСС и разследване по случая "Нотариуса"
ПБ няма да сваля охраната на Пеевски, но му взе легендарния кабинет №222А (ВИДЕО)
С какво е полезно кокосовото масло за здравето?
Функцията на яйчниците в менопауза
Кога да ни притеснява хроничната кашлица?
REM сънят играе ключова роля за когнитивните функции
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Таймери на електронни магазини притискат потребителите за бързи покупки
ОУ „Петко Р. Славейков“ откри модерен STEM център (СНИМКИ)
526 евро глоба и 3 месеца без книжка за водач, спрял в аварийната лента на АМ "Тракия" заради нужда на дете
Стъклена бутилка падна на метри от играещи деца на площадка във Варна (СНИМКИ)
Далавера: Над 1000 овце „изчезнаха“ от ферми в Смолянско
Марин Русев: Китай е великият балансьор в международното пространство
Търговски вериги: Има риск посоката за овладяване на инфлацията отново да бъде сбъркана
Anthropic разширява изчислителните си ресурси с договор със SpaceX
Arm предупреди за слабост на пазара на смартфони, но AI помага за компенсиране на спада